Obserwuj w Google News

Dziennikarka wyrzucona z TVP. „Pojawiły się myśli samobójcze”

2 min. czytania
24.02.2023 13:18
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Serafin była dziennikarką newsową związaną m.in. z TVP czy z Superstacją. Po 11 latach przed kamerami nieoczekiwanie zmieniła zawód – została fryzjerką. Teraz okazało się, co było powodem jej zniknięcia z TVP. Stacji nie spodobało się zachowanie dziennikarki.

Małgorzata Serafin
fot. JAROSLAW WOJTALEWICZ/East News

Małgorzata Serafin przez lata żyła w ciągłej gonitwie. Praca dziennikarza newsowego sprawiła, że była wyczerpana, a z czasem pojawiła się depresja. Małgorzata Serafin odeszła z mediów w 2018 roku. Zajęła się fryzjerstwem. W rozmowie z portalem „kobieta.gazeta.pl” wyjawiła, że w jej rozstaniu z TVP palce maczała sama stacja. Poszło o… „propagandowy materiał”.

Zobacz także:  Elżbieta Jaworowicz wyleci z TVP? Prezes jej nie lubi

Małgorzata Serafin została wyrzucona z TVP

- Gdy wyrzucono mnie z TVP, bo nie zgodziłam się na wyemitowanie propagandowego materiału, zaczęłam zastanawiać się nad zmianą branży. Dojrzewałam do tego od jakiegoś czasu. Chciałam jakiegoś nowego otwarcia mówiła Małgorzata Serafin w rozmowie z serwisem.

Praca w telewizji wiązała się ze stresem i pogonią – dziennikarka zaczęła mieć poważne problemy z apetytem i snem. Doszło nawet do tego, że myślała o samobójstwie. Wtedy skorzystała z pomocy lekarza.

- To był ogromny stres i odpowiedzialność. I w końcu się dojechałam. Teraz tak myślę, że praca była dla mnie ucieczką przed tym, co działo się wewnątrz mnie. […] Do lekarza zgłosiłam się, dopiero gdy pojawiły się myśli samobójcze. Na szczęście było mnie stać na pomoc prywatną. Nie wyobrażam sobie, by czekać z takimi myślami pół roku na wizytę u psychiatry w ramach NFZ– mówiła Małgorzata Serafin w rozmowie z „kobieta.gazeta.pl”.

Redakcja poleca

Zdiagnozowano u niej głęboką depresję. Małgorzata Serafin opowiadała, że leki uratowały jej życie. Terapia oczywiście też jest bardzo ważna, jednak farmaceutyki w „momencie granicznym” pomogły stanąć na nogi.

Była już dziennikarka TVP dodała, że z fryzjerstwem miała dobre skojarzenia: wydawało jej się, że w tej pracy nie ma zbytniego stresu, a atmosfera jest dość przyjemna. Małgorzacie Serafin zależało też na posiadaniu fachu w ręku.

Fryzjerstwo nie zostało jednak jej życiową pasją i pomysłem na biznes. Zawód męczył fizycznie, konieczne były ciągłe szkolenia. Z zajęciem wiązał się też perfekcjonizm. Była gwiazda TVP zaznacza, że nie rzuca fryzjerstwa na zawsze.

RadioZET.pl/Kobieta.gazeta.pl

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Sonda Radia ZET
####default####