Obserwuj w Google News

Maja Hirsch ma nowotwór? Aktorka przekazała wieści o stanie swojego zdrowia

2 min. czytania
29.03.2023 20:51
Zareaguj Reakcja

Maja Hirsch poinformowała fanów o swoich wynikach badań. Aktorka sprawdzała, czy ma nowotwór. Co powiedzieli lekarze?

Maja Hirsch
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Maja Hirsch przez miesiąc żyła w poważnej obawie. Aktorka bała się, że ma nowotwór. W końcu dostała wyniki badań, którymi podzieliła się ze swoimi fanami.

Maja Hirsch: stan zdrowia polskiej aktorki

Gwiazda takich polskich produkcji, jak "Jak się pozbyć cellulitu", "BrzydUla", czy "M jak miłość", poddała się ostatnio badaniu. Hirsch obawiała się, że ma nowotwór. Na badania czekała ponad miesiąc.

Redakcja poleca

Na Instagramie aktorki pojawiła się relacja, w której Hirsch przekazała świeże informacje na temat swojego stanu zdrowia. Co napisała artystka?

Maja Hirsch/Instagram
fot. Maja Hirsch/Instagram
Jestem prawie zdrowa, nie jest źle, miesiąc czekałam na bardzo ważny wynik badania. Nie mam nowotworu. Chciałam się podzielić.

Aktorka nie podała szczegółów dotyczących badania. Nie wiadomo więc, jakiego narządu nowotwór podejrzewała. Bez względu na to cieszymy się szczęściem jej i jej rodziny oraz życzymy dużo zdrowia.

Redakcja poleca

Jak wcześnie wykrywać nowotwory?

W celu wykrycia nowotworów we wczesnym stadium zaleca się regularne badania przesiewowe. Częstotliwość badań zależy od wieku, płci, historii rodzinnej i innych czynników ryzyka. Głównie powinno się poddawać rutynowym badaniom przesiewowym pod kątem raka piersi, raka szyjki macicy, raka jelita grubego i raka prostaty.

Kobiety w wieku 50-74 lat powinny robić mammografię co 2 lata w celu wykrycia raka piersi, a pacjentki w przedziale 21-65 lat zaleca się przeprowadzenie testu PAAP-a co 3 lata w ramach profilaktycznej walki z rakiem szyjki macicy. Mężczyznom i kobietom w wieku 50-75 lat zaleca się zrobienie testu na obecność krwi utajonej w kale co 2 lata w celu ewentualnego wykrycia raka jelita grubego. Mężczyźni w wieku 50-70 lat powinni badać prostatę co 2 lata.

Jeśli jednak istnieje zwiększone ryzyko choroby nowotworowej lub pacjent ma objawy sugerujące obecność nowotworu, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia indywidualnego planu badań przesiewowych.

Sonda Radia ZET

RadioZET.pl/Instagram

####default####