Seriale podobne do „Emily w Paryżu”. 5 tytułów, które spodobają się fanom bohaterki [LISTA]
Obserwuj w Google News

Seriale podobne do „Emily w Paryżu”. 5 tytułów, które spodobają się fanom bohaterki [LISTA]

3 min. czytania
06.10.2020 17:36
Zareaguj Reakcja

„Emily in Paris” to jeden z nowych hitów platformy streamingowej Netflix. Produkcja w odcinkach, która zadebiutowała w piątek 2 października na platformie, od tego czasu nie schodzi z pierwszego miejsca najchętniej oglądanych produkcji platformy. Dla tych, którzy już skończyli serial i poszukują podobnej rozrywki, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych seriali, które warto obejrzeć po seansie hitu Netfliksa.

Seriale podobne do „Emily w Paryżu”. 5 tytułów, które spodobają się fanom bohaterki [LISTA]
fot. materiały prasowe Netflix

Emily w Paryżu” powstała w głowie Darrena Stara, producenta i pomysłodawcy takich serialowych hitów, jak „ Seks w wielkim mieście”, czy „Beverly Hills, 90210”. „Emily in Paris” opowiada historię młodej dziewczyny, która wyjeżdża do pracy w firmie marketingowej w Paryżu, nie znając dobrze języka francuskiego, za to świetnie posługując się mediami społecznościowymi i rozumiejąc zasady biznesu.

„Emily w Paryżu” to także serial idealny na binge-watching, który można pochłonąć niemal przy jednym posiedzeniu. Produkcja lekka, łatwa i przyjemna, z sympatyczną centralną postacią i intrygami, które łatwo rozwiązać w jeden odcinek.

Zobacz także:  Nowy przystojniak z Netflixa podbija serca kobiet. Kim jest aktor z serialu "Emily w Paryżu"? 

Jakie seriale obejrzeć, jeśli spodobała Ci się „Emily w Paryżu”?

Jeśli spodobał Ci się serial „Emily in Paris” i poszukujesz podobnych produkcji, które umilą Ci czas, nie szukaj dalej. Oto 5 produkcji w odcinkach, które zapewnią Ci podobną rozrywkę.

„Girlboss” (2017)

Opowieść o rezolutnej 28-latce, która przyparta do muru nakazem eksmisji sklepu z ubraniami, w którym pracuje, z dnia na dzień musi poradzić w nowej rzeczywistości. Zaczyna sprzedawać ubrania na eBayu i nagle okazuje się, że jest w tym wyjątkowo dobra.

Serial na podstawie bestellerowej powieści #Szefowa Sophii Amoruso pokazuje podobną wizję przedsiębiorczości, którą wykazuje się Emily. Obie bohaterki potrafią obrócić każdą sytuację na swoją korzyść i znaleźć szansę tam, gdzie inni widzą problemy. Obie centralne postacie posiadają też podobne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, nie wspominając o skomplikowanym życiu uczuciowym.

„Love Life” (2020-)

Serialowa antologia, rozgrywająca się w Nowym Jorku. Każdy sezon ma skupiać się na perypetiach miłosnych nowej bohaterki. W pierwszej serii była to Darby, grana przez Annę Kendrick. Produkcja przygląda się skomplikowanym relacjom młodych ludzi w wielkim mieście oraz próbie nawiązania realnej bliskości w świecie, w którym stale otoczeni jesteśmy technologią. Podobieństwo do „Emily in Paris” polega na luźnym ukazaniu perypetii miłosnych głównej bohaterki oraz lekkiej atmosferze i urokliwej centralnej postaci.

„Seks w wielkim mieście” (1998-2004) 

To wybór dość oczywisty, biorąc pod uwagę nazwisko głównego pomysłodawcy serialu. Darren Starr stoi za sukcesem „Seksu w wielkim mieście”, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Candance Bushnell, a także za wysoką oglądalnością „Emily in Paris”.

Jak powiedziała sama Lily Collins, wcielająca się w tytułową Emily, w jednym z ostatnich wywiadów, jej bohaterka musiała w młodości sama oglądać „Seks w wielkim mieście” i wychowywać się na przygodach Carrie Bradshaw, rozumiejąc jej zamiłowanie do mody, sztuki i swobodnego podejścia do cielesności, dzięki któremu nie obawia się bez owijania w bawełnę rozmawiać o swoim życiu seksualnym (świetna scena konfrontacji z matką przyjaciółki).

„Plotkara” (2007-2012)

Drugi oczywisty wybór, chociażby dlatego, że tytuł tego serialu wielokrotnie pada z ust jego bohaterów. Emily mówi wprost, że zamiłowania do mody, dodatków oraz świata wyższych sfer nauczyła się właśnie oglądając „Gossip Girl” i aspirując, by być tak stylowa i obyta, jak Serena van der Woodsen, bohaterka grana przez Blake Lively. Oglądając „Plotkarę”, zrozumiemy dlaczego Emily wielokrotnie zachowuje się w taki, a nie inny sposób, jak i dowiemy się, czemu ksywka zaczerpnięta z serialu idealnie do niej pasuje.

„The Carrie Diaries” (2013-2014)

Ta propozycja to natomiast połączenie obu poprzednich. „The Carrie Diaries” to bowiem serial  wyprodukowany przez twórców „Gossip Girl”, opowiadający o młodości Carrie Bradshaw, głównej bohaterki „Seksu w wielkim mieście”. Produkcja skupia się na nastoletnich latach Carrie, gdy ta mieszkała jeszcze w małym miasteczku, ale już wtedy aspirowała do bycia poczytną dziennikarką i felietonistką. Obie produkcje pokazują rezolutne młode kobiety, które potrafią każdy problem obrócić na swoją korzyść i tak ukręcić sytuację, by zawsze wylądować na czterech nogach.

Czytaj także:  "Emily w Paryżu" to nowy hit Netflixa. Czy powstanie 2. sezon serialu?

####default####