Constance Wu próbowała popełnić samobójstwo. Szokujące wyznanie 40-letniej aktorki
Obserwuj w Google News

Constance Wu próbowała popełnić samobójstwo. Szokujące wyznanie 40-letniej aktorki

3 min. czytania
18.07.2022 10:29
Zareaguj Reakcja

Constance Wu wróciła do mediów społecznościowych, a dokładniej na Twittera, gdzie zapowiedziała premierę swojej książki - "Making a Scene". Gwiazda zdradziła też, ze próbowała popełnić samobójstwo. Miało to związek z falą hejtu, która spadła na nią po serii nieprzemyślanych tweetów.

Constance Wu
fot. Jen Lowery / SplashNews.com/East News

Constance Wu to amerykańska aktorka azjatyckiego, która została mocno skrytykowana po tym, gdy ogłosiła, że chce odejść z serialu "Przepis na amerykański sen". Grała w nim cztery lata, jednak doszła do wniosku, że nie wróci do kolejnego sezonu, gdyż marzą się jej bardziej ambitne kreacje, a rola w serialu jest "wygodną i łatwą posadką". Gwiazda napisała swoje przemyślenia za pośrednictwem Twittera. Od swoich fanów nie dostała jednak wsparcia. Wylał się na nią spory hejt. Internauci pisali do niej wiadomości w stylu: "przynosisz hańbę Amerykanom azjatyckiego pochodzenia".

Aktorką tak bardzo dotknęła fala nienawistnych komentarzy, iż postanowiła zniknąć z social mediów. Teraz wróciła po trzech latach na Twittera, gdzie zapowiedziała swoją książkę "Making a Scene". Constance zdradziła tez, że hejt, którego doznała, był tak wielki, iż próbowała popełnić  samobójstwo.

Zobacz też:  Mya-Lecia Naylor nie żyje. Młoda aktorka BBC popełniła samobójstwo

Constance Wu próbowała popełnić samobójstwo. Szokujące wyznanie gwiazdy 

"Boję się wracać do mediów społecznościowych, bo o mało nie straciłam przez nie życia. Trzy lata temu, kiedy napisałam nieprzemyślane tweety o przedłużeniu mojego serialu, wywołało to oburzenie oraz internetowy 'shaming', który przybrał bardzo poważne rozmiary. Czułam się okropnie. Dostałam też kilka prywatnych wiadomości od koleżanki aktorki, która napisała mi, że stałam się zakałą azjoamerykańskiej społeczności. Poczułam się tak, jak gdybym nie zasługiwała na to, żeby dalej żyć. Skoro byłam hańbą dla Azjatów, to lepiej by było, gdybym nie żyła" - podkreśliła 40-letnia aktorka, dodając:

"Patrząc na to wstecz, wydaje się surrealistyczne, że kilka prywatnych wiadomości skłoniło mnie do zakończenia życia, ale tak właśnie było. Na szczęście znalazł mnie przyjaciel i popędził ze mną na ostry dyżur".

"Był to przerażający moment, który sprawił, że przewartościowałam wiele w swoim życiu. Przez kilka następnych lat byłam skupiona na swoim życiu psychicznym. Pracę i karierę odłożyłam na bok. Przedstawiciele społeczności azjoamerykańskiej nie mówią wystarczająco dużo o swoim życiu psychicznym. Choć cieszymy się, że zostaliśmy dostrzeżeni, w naszej społeczności unika się niewygodnych kwestii. Moje tweety sprawiły, że moi przyjaciele zaczęli mnie unikać. Bardzo mnie to zabolało, ale i uświadomiło, jak ważna jest troska o osoby, które przechodzą trudny czas. (...) Teraz czuję się dobrze"  wyznała aktorka  filmu "Bajecznie bogaci Azjaci".

Constance pomogła dojść do siebie terapia.

"Po krótkiej przerwie od Hollywood i długiej terapii czuję się wystarczająco dobrze, by tu wrócić (przynajmniej w małym stopniu). I chociaż się boję, uznałam, że jestem to winna sobie sprzed trzech lat, by zdobyć się na odwagę i podzielić moją historią, która może pomóc komuś innemu" - wyznała.

Ostatni pojedynek - plakaty
4 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe 20th Century Studios

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.
Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel.  22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel.  22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel.  22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

####default####