Obserwuj w Google News

Radiowcy apelują o pokój. Zagraliśmy „Give Peace a Chance” Lennona na rocznicę wojny w Ukrainie

2 min. czytania
24.02.2023 09:00
Zareaguj Reakcja

Radio ZET i pozostałe stacje radiowe okazały wsparcie Ukrainie. 24 lutego, w dniu rocznicy napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada, o godz. 8:45 rozgłośnie z Polski, Europy i całego świata wyemitowały w tym samym czasie utwór „Give Peace a Chance” Johna Lennona. "Chcemy pokazać jedność świata radiowego przeciw niszczącej sile rosyjskiej agresji" - mówią jednym głosem radiowcy.

Give Peace a Chance Johna Lennona dla Ukrainy
fot. mat. prasowe

Wojna w Ukrainie trwa. 24 lutego mija pierwszy rok od rosyjskiej inwazji na kraj. Polskie stacje radiowe postanowiły zaapelować o pokój i symbolicznie wesprzeć Ukraińców w tym niezwykle trudnym czasie. Akcja jest wspólną inicjatywą największych komercyjnych nadawców radiowych w Polsce: Grupy Radiowej Agory, Eurozetu, Grupy RMF i Time.

„Give Peace a Chance” dla Ukrainy 24 lutego o 8:45. Radio ZET dołączyło do wspólnej akcji stacji radiowych

Radio ZET solidaryzuje się z Ukraińcami. Nasza stacja dołączyła do akcji rozgłośni radiowych z całego świata i wyemitowała  w piątek o godz. 8:45 utwór „Give Peace a Chance”. To kolejna wspólna inicjatywa nadawców – 4 marca 2022 roku rozgłośnie z całej Europy po raz pierwszy wykonały jednocześnie piosenkę Johna Lennona.

Tym symbolicznym gestem chcemy wysłać 3 komunikaty. Pierwszy to przypomnienie sobie i światu, że mija już rok od rozpoczęcia tej dramatycznej w skutkach wojny. Wojny, która ciągle trwa, powodując cierpienie milionów ludzi. Drugi - chcemy pokazać jedność świata radiowego przeciw niszczącej sile rosyjskiej agresji. Po trzecie, chcemy wyrazić solidarność i dodać otuchy wielu naszym ukraińskim sąsiadom, którzy musieli opuścić swój dom i żyją teraz pośród nas - w Polsce, ale też w wielu krajach Europy i świata – mówią nadawcy.

Piosenka „Give Peace a Chance” powstała pod koniec lat sześćdziesiątych i stała się m.in. hymnem protestów przeciw wojnie w Wietnamie. Dziś antywojenny utwór jest przywoływany w czasie różnych konfliktów zbrojnych.

 Ta wojna ciągle trwa, a naszym obowiązkiem jest nie tylko informować o tym, co dzieje się na froncie, ale także działać razem przeciw niej. Choćby w sferze takich, symbolicznych gestów – dodają radiowcy.

####default####