Obserwuj w Google News

Viki Gabor o hejcie w sieci: "Ciągle pojawiają się rasistowskie komentarze"

2 min. czytania
15.12.2022 15:14
Zareaguj Reakcja

Viki Gabor przyznała, że niemal każdego dnia spotyka się z hejtem, rasizmem i komentarzami dotyczącymi wyglądu. Doradziła młodym ludziom, jak sobie z tym radzić.

Viki Gabor
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Viki Gabor zderzyła się z rzeczywistością show-biznesu w bardzo młodym wieku. Wokalistka wygrała 17. Konkurs Piosenki Eurowizji, gdy miała zaledwie 12 lat. Od momentu pojawienia się w telewizji, mierzy się z takimi samymi przeciwnościami, co dorosłe osoby publiczne.

Viki Gabor o hejcie w sieci: "Pojawiają się rasistowskie komentarze"

Artystka w ostatnim wywiadzie z serwisem Plejada przyznała, że hejt skierowany w jej stronę od początku miał w Polsce rasistowskie podłoże. Wokalistka urodziła się w Hamburgu, dorastała w Wielkiej Brytanii, a jej rodzice są pochodzenia romskiego.

Redakcja poleca

- Cały czas pojawiają się rasistowskie komentarze pod moim adresem. Może jest ich trochę mniej niż na początku, ale nadal sporo. I wiem, że to nie jest tylko mój problem, tylko wszystkich, którzy wywodzą się z innych kultur.

Gabor radzi sobie z krytyką w sieci. Jest dumna ze swoich korzeni i poleca terapię

Młoda piosenkarka podkreśla, że oswoiła się z takim stanem rzeczy i jest dumna ze swoich korzeni. Sama jednak nie rozumie, dlaczego jest oceniana ze względu na kulturę, z której pochodzi.

Codzienność Viki to także hejt i komentarze dotyczące jej wyglądu. - Jeśli ktoś nie ma mocnej psychiki, hejt może wyrządzić mu ogromną krzywdę, a nawet doprowadzić do tragedii. Ludzie chyba nie zdają sobie z tego sprawy. Smutne jest to, że bardzo często to dorośli wypisują różne bzdury na temat nastolatków, niszcząc im życie. Nie jestem w stanie zrozumieć, czemu to robią - przyznaje Gabor.

Dziewczyna zaznacza, że emocje i zdrowie psychiczne w jej otoczeniu nie są tematami tabu. Podkreśla, że korzystanie z pomocy specjalistów to rzecz absolutnie normalna i bardzo potrzebna.

- Nie wszyscy potrafią sami sobie poradzić z problemami i wtedy idą do psychologa. Nie ma w tym nic dziwnego. Choć wiem, że dawniej ludzie się tego wstydzili. Moim zdaniem – zupełnie bez sensu. Przecież to lekarz jak każdy inny.

Sama zaznacza jednak, że nie korzystała z pomocy psychologów, jednak gdy tylko zajdzie taka potrzeba, przekroczy próg gabinetu.

Zobacz także: To z NIM Edyta Górniak zaśpiewa na sylwestrze TVP! Pospadacie z krzeseł

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.Pomoc w kryzysie psychicznym:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel.  22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel.  22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel.  22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)
Sonda Radia ZET

RadioZET.pl/Plejada

####default####