Lider Vektor, David DiSanto oskarżony o napaść. Wydał oświadczenie
Obserwuj w Google News

Lider zespołu Vektor oskarżony o napaść seksualną i znęcanie fizyczne. Muzyk wydał oświadczenie

3 min. czytania
29.09.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

David DiSanto, lider grupy Vektor został oskarżony przez swoją żonę o napaść seksualną i znęcanie fizyczne. Muzyk wydał kolejne oświadczenie w sprawie.

David DiSanto
fot. District 19/YouTube/Screen

David DiSanto to lider amerykańskiego thrashmetalowego zespołu Vektor z Arizony. Artysta w 2019 roku został oskarżony przez własną żonę o napaść seksualną oraz fizyczne znęcanie się.

Lider Vektor, David DiSanto oskarżony o napaść. Wydał oświadczenie

Kobieta udostępniła w sieci materiały wideo, a jej zeznania sprawiły, że zespół stracił umowę na wydanie płyty w Century Media. Wytwórnia dowiedziała się, jakie zarzuty ciążą na DiSanto i zrezygnowała z kontraktu zaledwie dwa dni po ogłoszeniu podpisania dokumentu.

Redakcja poleca

Zamieszanie wokół  wokalisty trwa już 3 lata. Katy, żona artysty oświadczyła w 2019 roku, że w wyniku alkoholizmu Davida dochodzi w ich domu do przemocy. Zaznaczyła, że muzyk ukradł ich pieniądze na ślub, ponieważ zwolniono go z pracy, opowiedziała o napastowaniu seksualnym oraz zamykaniu w piwnicy. Dodatkowo oświadczyła, że mąż miał dusić ją w hotelu w San Antonio, gdzie uratowała ją policja wezwana przez sąsiadów. Kobieta twierdzi, że uzależnienie wokalisty owocuje u niego ciągłymi awanturami i kłamstwami, które powtarza w jej kierunku równie często, co obelgi.

Grupa Vektor straciła kontrakt. Wszystko przez oskarżenia wobec jej lidera

Muzyk zaraz po pojawieniu się zarzutów w jego kierunku, stanowczo im zaprzeczył. Lider grupy Vektor postanowił wydać jeszcze jedno oświadczenie w sprawie. Artysta przeprosił za swoje wypowiedzi z 2019 roku oraz późniejsze milczenie. Podkreślił, że chce teraz na spokojnie wyjaśnić, co naprawdę zaszło na filmie opublikowanym w sieci.

Mowa o nagraniu, które udostępniła jego żona, Katy, na którym widać agresywne zachowanie muzyka.

Mój pies Sprinkles zapoczątkował łańcuch wydarzeń, których nigdy bym nie przewidział. Na początki 2019 roku zostawił małą kupę na schodach w środku nocy, kiedy już położyłem się spać. Żona budziła mnie klepiąc po głowie, ciągnąc za włosy i wbijając we mnie paznokcie oraz krzycząc, żebym natychmiast posprzątał.

Artysta wyjaśnił, że odmówił żonie, ponieważ stwierdził, że sprzątanie może poczekać do rana. Jednak jego partnerka nie przestawała budzić go przez pół godziny. DiSanto uległ i wstał z łóżka.

Zostałem przyparty do ściany między łóżkiem a komodą. Poprosiłem żonę, żeby się przesunęła, żebym mógł zrobić to, o co mnie prosiła, ale nie ustąpiła i nadal eskalowała i podburzała sytuację. Dlatego podniosłem ją i przeniosłem na łóżko, żebym mógł zrobić, co trzeba. Potem rzuciłem w nią poduszką i krzyknąłem "zostaw mnie w spokoju".

Muzyk podkreśla, ze nic więcej nie wydarzyło się tej nocy. Artysta przeprosił za swoją reakcję i podkreślił, że jego związek był toksyczny. Zaznaczył, że rozwód z Katy został sfinalizowany w 2021 roku, a para podzieliła się majątkiem. DiSanto podkreśla, że nie toczy się żadne postępowanie karne w jego sprawie i nie został obciążony za żaden przejaw przemocy domowej.

Wokalista nie odniósł się do pozostałych zarzutów, o których mówiła jego była żona w 2019 roku.

Sonda Radia ZET

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel.  22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet -  22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

RadioZET.pl/metalinjection.net/theprp.com

####default####