Clare Hollingworth: kim była Brytyjka z Google Doodle 10.10.2017?
Obserwuj w Google News

Clare Hollingworth na Google Doodle. Kim była i skąd ją znamy?

Karolina Piotrowska
2 min. czytania
10.10.2017 14:00
Zareaguj Reakcja

Clare Hollingworth z Google Doodle - kim jest i dlaczego dziś ją wspominamy? Skąd ją znamy i czym zasłynęła? Sprawdzamy, kim była Clare Hollingworth i co warto o niej wiedzieć.

Clare Hollingworth: 106. rocznica urodzin na Google Doodle. Kim była?
fot. screen

Clare Hollingworth - kim jest? Google Doodle 10.10.2017 prezentuje Brytyjkę piszącą na maszynie. Sprawdzamy, dlaczego akurat dziś jest wspominana w Google Doodle, kim jest Clare Hollingworth i czym zasłynęła.

Clare Hollingworth z Google Doodle: kim była?

Clare Hollingworth, bohaterka Google Doodle 10.10.2017, była brytyjską dziennikarką i pisarką. Zasłynęła tym, że jako pierwsza poinformowała świat o wybuchu II wojny światowej. Podczas swojej podróży z Polski do Niemiec w 1939 roku zauważyła niemieckie oddziały rozlokowane na granicy z Polską. Trzy dni później postanowiła o tym donieść gazecie "The Daily Telegraph", dla której w tym czasie pracowała, będąc pierwszą osobą informującą o inwazji Niemiec na Polskę. Clare Hollingworth jest także autorką książki "Trzytygodniowa wojna w Polsce". Zmarła 10 stycznia 2017 roku w wieku 105 lat. Dziś obchodziłaby 106. urodziny, dlatego autorzy Google Doodle postanowili uhonorować Clare Hollingworth właśnie w tę rocznicę.  

Google Doodle 10.10.2017 - Clare Hollingworth

Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, która jest przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi. Pierwsze Google Doodle zostało użyte 30 sierpnia 1998. Poprzednie obrazki i animacje można oglądać dzięki Archiwum Doodle. Zespół do tej pory stworzył ponad 2000 doodli na strony główne Google na całym świecie.

Wyszukiwarka Google to wyszukiwarka internetowa stworzona przez amerykańską spółkę Google Inc. Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie ich za pomocą Internetu. Jej nazwa jest grą słów i pochodzi od matematycznego terminu googol.

RadioZET.pl/KP

####default####