Obserwuj w Google News

Strefa czerwona w Polsce - OBOSTRZENIA. Ograniczenia i zasady w strefie czerwonej

2 min. czytania
15.10.2020 12:41
Zareaguj Reakcja

Strefa czerwona w Polsce. Od soboty 10 października cały kraj został objęty strefą żółtą, za wyjątkiem powiatów, które znalazły się w strefie czerwonej. Sprawdzamy, jakie zasady obowiązują w czerwonych strefach, a także z jakimi ograniczeniami trzeba się liczyć. Sprawdź, co wolno w czerwonych strefach - dane na 15 października 2020.

Strefa czerwona w Polsce - OBOSTRZENIA. Ograniczenia i zasady w strefie czerwonej
fot. Piotr Hukalo/East News

Strefa czerwona - OBOSTRZENIA: jakie zasady obowiązują? [KORONAWIRUS]

Strefa czerwona, żółta i zielona -  taki podział obowiązywał do soboty, 10 października. Tego dnia obostrzenia ze stref żółtych rozszerzono na cały kraj. Wszystkie zasady obowiązujące w czerwonych regionach zostały utrzymane.

Koronawirus: mapa zakażeń w Europie i na świecie. Ile jest zachorowań? [Mapa live]

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

Zasady w strefie czerwonej - ograniczenia, obostrzenia: co oznacza strefa czerwona?

Poniżej zamieszczamy wszystkie zasady, ograniczenia i obostrzenia obowiązujące w strefie czerwonej.

Zakaz organizacji kongresów i targów

Wydarzenia kulturalne:

W pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach oraz muszlach koncertowych, pod warunkiem:

a) udostępnienia widzom co czwartego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami,

b) zapewnienia, aby widzowie realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa;

Na otwartym powietrzu pod warunkiem:

a) zapewnienia, aby jednocześnie liczba widzów była nie większa niż 100 osób,

b) zachowania odległości co najmniej 1,5 m od innych osób przez wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie odległości 1,5 m,

c) zapewnienia, aby widzowie realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 1,5 m od innych osób.

Gastronomia - W strefie czerwonej – prowadzenie działalności możliwe w określonych godzinach: od 6:00 do 22:00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu 

Aquaparki, baseny – 75 procent obłożenia

Wesołe miasteczka, parki rozrywki – zakaz

Kina - zasady podobne jak przy wydarzeniach kulturalnych – 25% miejsc, 1,5 m. odstępu, widzowie zasłaniają usta i nos.

Zgromadzenia - Obecnie jest zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 150 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie i zakrywać usta i nos.

Kościoły - W strefie czerwonej – 50% obłożenia budynku (kościoła) lub innego obiektu kultu religijnego oraz obowiązek zakrywania ust i nosa

Wesela, komunie - W strefie czerwonej – 50 osób, z wyjątkiem obsługi  (obecnie i od 17.10.2020 r.)

Autobusy, komunikacja miejska - w strefie czerwonej – 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego.

Strefa czerwona i żółta w Polsce - powiaty: co wolno, a co jest zabronione i gdzie? [MAPA]

Artykuł aktualizowany.

RadioZET.pl/gov.pl/PAB

####default####