Smog w Polsce 2017: jak sprawdzić stan powietrza [MAPA]
Obserwuj w Google News

Smog w Polsce: jak sprawdzić stan powietrza? [MAPA]

Julia Hebdzyńska
2 min. czytania
18.12.2017 10:00
Zareaguj Reakcja

Smog w Polsce - jak sprawdzić stan zanieczyszczenia powietrza w danym regionie?

Smog w Polsce: jak sprawdzić stan powietrza? [MAPA]
fot. map.airsmogly.eu/pl; Stan jakości powietrza w Polsce w dniu 20 listopada 2017 wraz ze skalą

Smog w Polsce: stan zanieczyszczenia powietrza w Polsce 2017 co dnia jest inny. Jak sprawdzić powietrze, którym oddychamy?

Smog w Polsce: jak sprawdzić stan powietrza? [MAPA]

Smog w Polsce -statystyki stanu powietrza w kraju nie wyglądają już od dawna dobrze. Wielu z nas chce wiedzieć, jak sprawdzić jakość powietrza. W tym celu stworzono już wiele aplikacji. Stan powietrza w Polsce sprawdzać można także dzięki różnym mapom smogowym Polski. Spośród wielu dostępnych na polskim rynku, warto na pewno śledzić te trzy, które nie raz pozwolą nam sprawdzić poziom zanieczyszczenia powietrza za oknem.

Jaki wpływ na zdrowie ma smog? Choroby spowodowane zanieczyszczeniami

Sprawdzić stan powietrza najprościej można na stronie Map Airly. Na tej stronie zawarte są informacje na temat stanu powietrza i smogu, z uwzględnieniem pyłu zawieszonego PM2.5 i PM10. Norma roczna pyłów drobinowych 2.5 powinna wynosić 25 µg/m3, a pyłu 10 - 50 µg/m3 na dobę. Dzięki informacjom zawartym na nieustannie aktualizowanej mapie, można monitorować, jak zmienia się jakoś powietrza i poziom smogu. 

» Smog w Polsce - MAPA: jak sprawdzić stan jakości i poziom zanieczyszczenia powietrza?

Za zagłębie największej ilości smogu wciąż uznawany jest rejon okolic Katowic. Spowodowane jest to głównie jego dolinowym położeniem i częstym brakiem wiatrów w tamtej okolicy. Miasto oceniane, jako najmniej zanieczyszczone smogiem, to Słupsk ze stężeniem pyłu równym jedynie 0,99 µg/m3.

Mapy smogowe w Polsce są odwiedzane coraz częściej przez internautów świadomych złego stanu powietrza za oknem i chcących dowiedzieć się, jak poprawić jakość powietrza.

RadioZet.pl/JH

####default####