Obserwuj w Google News

Niebieski Księżyc 2018: kiedy i o której godzinie obserwować Blue Moon?

Jolanta Waligóra
2 min. czytania
28.03.2018 14:11
Zareaguj Reakcja

Niebieski Księżyc 2018 będziemy obserwować już pod koniec marca. Takie zjawisko jest niezwykle rzadkie i występuje raz na kilka lat, średnio raz na 2,5 roku. O której godzinie i kiedy oglądać Blue Moon? Przedstawiamy informacje dotyczące nadchodzącego wydarzenia i odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Niebieski Księżyc 2018: kiedy i o której godzinie obserwować Blue Moon?
fot. PIXABAY

Niebieski Księżyc 2018: kiedy i o której godzinie obserwować Blue Moon? Takie pytania zadaje sobie wielu miłośników podobnych zjawisk. Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące Niebieskiego Księżyca 2018, który będzie można oglądać już niebawem.

» Superksiężyc 2018: Błękitna Pełnia Robaczego Księżyca - kiedy? «

Niebieski Księżyc 2018: kiedy i o której godzinie Blue Moon?

Niebieski Księżyc 2018 to określenie drugiej pełni Księżyca w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego. Zjawisko to jest bardzo rzadkie i występuje zaledwie raz na kilka lat (średnio raz na 2,5 roku). Dla fanów podobnych zjawisk, rok 2018 okazał się bardzo szczęśliwy. Pod koniec marca będziemy mogli obserwować Niebieski Księżyc już po raz drugi w ciągu trzech miesięcy. Pierwszy Blue Moon 2018 przypadł na 31 stycznia.

Kiedy i i o której godzinie Niebieski Księżyc 2018? Blue Moon będzie można obserwować już w Wielką Sobotę, 31 marca. Wbrew nazwie, księżyc tego dnia wcale nie przybierze niebieskiej barwy. To miano ma jedynie podkreślić wyjątkowość i rzadkość zjawiska.

Niebieski Księżyc 2018: Błękitna Pełnia Robaczego Księżyca - geneza nazwy

Niebieski Księżyc 2018, który przypada na 31 marca, nosi nazwę Błękitna Pełnia Robaczego Księżyca. Została ona nadana przez rdzennych amerykanów i jest związana ze wzrostem temperatury w tym miesiącu. W chwili, gdy robi się cieplej, a mróz znika, na rozmokniętą ziemię wydostają się różne robaki, a przede wszystkim dżdżownice, które na glebie pozostawiają liczne ślady. To właśnie na cześć tych stworzeń Indianie z Ameryki Północnej nadali taką nazwę pełni.

Można się spotkać także z innymi nazwami Błękitnej Pełni Robaczego Księżyca, tj. Czysta Pełnia, Skrzypiąca Pełnia, Pełnia Śmierci, Klonowa oraz Sokowa Pełnia Księżyca.

RadioZET.pl/JW

####default####